top of page

ETKİNLİK DETAYLARI

18 Ara Sal

|

Kayseri City Theater

Leenane’in güzellik kraliçesi tiyatro oyunu

18 Aralık 2018 salı 20.00-23.00 Kayseri şehir tiyatrosu Bilet fiyatı: 50 tl -60 tl Biletix: 67 tl - 56 tl Bilet satış noktaları: Lunchbox (mix yaşam Merkezi) Akuamarin (sivas cd.) İncebelli (talas bahçelievler) Gsm. iletişim: 05522600026

Registration is Closed
See other events
Leenane’in güzellik kraliçesi tiyatro oyunu
Leenane’in güzellik kraliçesi tiyatro oyunu

Saat ve Yer

18 Ara 2018 20:00 – 23:00

Kayseri City Theater, Sahabiye Mahallesi, 38010 Kocasinan/Kayseri, Turkey

Etkinlik Hakkında

Leenane'in Güzellik Kraliçesi tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

"Mc Donagh’ın didik didik ettiği aile ve ana-kız ilişkilerini dramatik anlatımdan iyice kaçınarak, hınzır bir kara komedi olarak ele aldığı, Leenane’in Güzellik Kraliçesi, bütün karakterlerine beklenmedik bir sevecenlikle yaklaşan, öyküsünü sımsıcak ve inandırıcı bir dille anlatan bir oyun.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda ilk sahnelenmesinin ardından bir tiyatro olayına dönüşen oyun, 2001 Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde, En Başarılı Prodüksiyon, En Başarılı Yönetmen (Cüneyt Çalışkur), En Başarılı Kadın Oyuncu (Sumru Yavrucuk), En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu (Rüçhan Çalışkur) ödüllerini almıştı.

Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nin ilk kadrosu, artık aramızda olmayan yönetmeni Cüneyt Çalışkur’un anısına tekrar bir araya gelerek, 10 yıl sonra tekrar sahneleniyor.

Connemara’nın Leenane köyünde hastalık hastası yaşlı anne Mag, iki kızının evlenip uzaklaştıkları evden çıkamamış geçkince kızı Maureen’i elinden kaçırmamak için geleceğini, umutlarını ipotek altına alarak, sürekli duygu sömürüsü yapmakta, köle gibi kullanmaktan da sinsice keyif almaktadır. Ana – Kız arasındaki sevgi ve nefret ilişkisi, Maureen’in Pato’ya aşık olmasıyla iyice su yüzüne çıkacak, Mag’in kızının elinden alınmasından, Maureen’in de sevgilisini yitirmekten korkmaları, iyice çığrından çıkan olayları ürkünç ve bir o kadar da komik şekilde sonuçlandıracaktır."

Oyuncular: Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök, Yurdaer Okur, Serdar Yeğin

Yönetmen: Cüneyt Çalışkur Anısına

Çeviren: Sevgi Şanlı

Dekor & Kostüm: Ekip çalışması

Işık Tasarımı: Erdem Çınar

Hasan Özkaya Yapım

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page