top of page

ETKİNLİK DETAYLARI

-

|

Kayseri

ETKİNLİKAYSERİ KAN BAĞIŞ SİSTEMİ (ETKINLIKAYSERI BLOOD DONATION SYSTEM)

Kan ihtiyacı halinde sizlerle iletişime geçilecek bir Kan veri tabanı oluşturuyoruz. Bağışçı olmak isteyenlerin "Ücretsiz Rezervasyon" kısmından form doldurması yeterlidir. We are creating a blood donation database. You will be contacted when it's needed. Please fill the from "Ücretsiz Rezervasyon"

ETKİNLİKAYSERİ KAN BAĞIŞ SİSTEMİ (ETKINLIKAYSERI BLOOD DONATION SYSTEM)
ETKİNLİKAYSERİ KAN BAĞIŞ SİSTEMİ (ETKINLIKAYSERI BLOOD DONATION SYSTEM)

Saat ve Yer

-

Kayseri, Kayseri, Türkiye

Etkinlik Hakkında

English version is below ->

Türkçe

Lösemi/Kan Kanseri hastaları tahmin edilenin aksine Beyaz Kan(Trombosit) ve Granülosit'e, Eritrosit(Kırmızı Kan)'dan daha çok ihtiyaç duyarlar. Kırmızı Kan alma işlemi yaklaşık 60, Trombosit alma işlemi yaklaşık 75, Granülosit alma işlemi yaklaşık 15+15+150 dakika sürmektedir.

Bu sistem, Kayseri'deki özellikle şehir dışından gelen, donör bulamayan hastalarımız ve yakın çevremizdeki diğer lösemi hastası olan çocuklarımız öncelikli olmak üzere diğer tüm Kan İhtiyacı olan dostlarımıza daha hızlı yardım ulaştırabilmek için kurulmuştur. İhtiyaç durumunda sistemde uygun bulunan kişilerle iletişime geçilecek bir Kan Bilgi Veri Tabanı oluşturuyoruz.

Kan bağışçısı olmak isteyen tüm dostlarımızın Kayıt ol/Bilet al kısmından formu doldurması yeterlidir.

English

Contrary to popular belief, Leukemia/Blood Cancer patients need White Blood (Thrombocyte) and Granulocyte more than Erythrocyte (Normal Red Blood). Erythrocyte donating takes approximately 60, Thrombocyte donating takes approximately 75, Granulocyte donating takes approximately 15+15+150 minutes.

This system has been established for particulary the people/patient who came to Kayseri from different cities and have no people as donor, and the children patients inner circle, and other patients who needs blood to get help faster. We are creating a Blood Database to contact donors when it's needed.

It's enough to fill the form to be a blood donor. You should press the "Ücretsiz Rezervasyon" button.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page