top of page

ETKİNLİK DETAYLARI

19 Oca Cmt

|

Bünyan

Bünyan Dostları Grubu 8.Kış Yüzme Şenliği (KAMP ve Doğa Yürüyüşü)

Bünyan kış şenliğine gidiyoruz. Etkinlikayseri ailesi ile bu yürüyüşe katılmak istiyorsanız. hemen kayıt ol butonu ile kayıt yapınız. Detaylar için Detaylı açıklama kısmını okuyunuz.

Bünyan Dostları Grubu 8.Kış Yüzme Şenliği (KAMP ve Doğa Yürüyüşü)
Bünyan Dostları Grubu 8.Kış Yüzme Şenliği (KAMP ve Doğa Yürüyüşü)

Saat ve Yer

19 Oca 2019 17:00 – 20 Oca 2019 17:00

Bünyan, Bünyan, 38600 Bünyan/Kayseri, Türkiye

Etkinlik Hakkında

BÜNYAN DOSTLARI GRUBU DERNEĞİ' nin düzenlediği BÜNYAN 8. KIŞ YÜZME ŞENLİĞİ ETKİNLİK PROGRAMI :

Programa ilaveler olacağından etkinlik zamanına yakın programı tekrar okumanızı öneririz.

19.01.2019 CUMARTESİ GÜNÜ:

Saat 13.00 dan itibaren şehir dışından gelecek misafirlerimizin karşılanması, birlikte Bünyanda bulunan kamp alanında çadırların kurulması.

Eşiniz ve ailenizle rahatlıkla katılacağınız programımızı kaçırmayınız.

20.01.2019 PAZAR GÜNÜ :

Saat: 08.00 Bünyan Belediye çay bahçesinde çorba ikramı, elektrik fabrikasının gezilmesi

09.00 Yürüyüş başlangıcı , Parkur güzergahı: Elektrik Fabrikası- Kayabaşı- Aşağı Havuz- Yukarı Havuz- Bent -Kemer Köprü- Pınarbaşı Mesire Alanı. Yürüyüş Sarımsaklı suyu takip edilerek yapılacaktır. Yürüyüş parkuru 7 km olup, başlangıç ve bitiş arasında 150 metre rakım farkı vardır. Tahmini yürüyüş zamanı iki saattir.

12.00 Yüzme şenliği alanına varış ve dileyenlerin suya girmesi

12.15 Serbest stil yüzme yarışları.

13.00 Ödül töreni ve katılım belgesi dağıtımı.

13.30 Katılımcılara ve misafirlerimize sıcak yemek ikramı.

14.30 Bünyan ilçe merkezine varış ve konuklarımızın uğurlanması.

Şenliğimiz tüm halkımıza açık olup, ücretsizdir. İsteyenler yürüyüşe katılmadan şenlik alanına kendi araçları ile gelebilir. Bünyan Belediyesi 20 Ocak 2019 Pazar günü Bünyan ilçe merkezinden şenlik alanına ücretsiz otobüs kaldıracaktır. Yürüyüş parkuru, 1400- 1500 metre rakımda olup mevsim şartları gereği karla kaplı olacaktır. Hava sıcaklığı uzun yıllar ortalamasına göre gece eksi 15; gündüz artı 3 derece civarındadır. Yürüyüşçülerin ayakkabı ve kıyafetlerinin kış şartlarına uygun olması gerekir. Ayakkabı ve kıyafetleri uygun olmayan katılımcılar yürüyüş ekibine alınmayacak olup, şenlik alanına otobüsle taşınacaktır. Erkek ve kadınlar için ayrı soyunma kabinleri mevcuttur. Saç kurutma makinesi bulundurulacaktır. Yüzücülerin ısınması için şenlik alanında variller içinde ateş yakılacaktır. Yüzme etkinliğine katılacak katılımcılar havlu ve bornozlarını kendileri getirecektir. Şort ve mayolarınızı unutmayınız. Sıcak içecek servisi etkinlik boyunca devam edecektir.

TERTİP KOMİTESİ VE İRTİBAT

Şener Serim :505 647 38 88

Mustafa Kılıçarslan: 0 532 305 08 77

Cafer Algül : 537 609 34 84

Bekir Demir : 536 865 46 86

Okan Cingil 542 435 56 77

Erol Demir 0535 648 11 26

Etkinliğimiz sırasında gezeceğimiz Bünyan Hidroelektrik santrali 1926 yılında yapılan ve orijinal haliyle halen faal olan Türkiye'nin ilk hidroelektrik santralidir. 90 metre yükseklikten akan Bünyan Şelalesi 1926 yılından beri borular içinde santrali çalıştırmaktadır. Bünyan'ımızın Sarımsaklı suyu yaz kış debisi fazla değişmeyen ve yaz kış aynı ısıda (17 derecede) doğan, çok özel bir su kaynağıdır. Bu özelliğiyle yazın serin ,kışın sıcak hissedilir. Çocukluğunda zemheride bile bu suya giren Bünyanlı hemşerilerimizi, çocukluklarına dönmeye davet ediyoruz. Dünya'da tek ve özel olan böyle bir tabiat harikasını görmek üzere tüm Bünyan Dostlarını ve doğa dostlarını Bünyan'ımıza davet ediyoruz. ZEMHERİNİN SOĞUĞUNDA SİZİ YÜREĞİMİZİN SICAKLIĞI İLE ISITACAĞIZ.

Şehir dışından gelecek konuklarımız Cumartesi günü Kayseri Erciyes kayak merkezinde kayak, Kapadokya’da balon turu, ya da Kayseri ve civarında kültürel gezi yapıp Kayseri ve Bünyan’daki otellerde konaklayarak Pazar günü etkinliğimize katılabilirler.

Not: (Bünyan Dostları Grubunun geleneğine göre Ekim-Kasım aylında suya giren katılımcılara SARI KATILIM BELGESİ, Aralık ayında MAVİ, Ocak ayında suya girenlere ise KIRMIZI KATILIM BELGESİ verilir.)

Sabah çorba ve öğleyin sıcak yemek ikramı ile Şenlik alanındaki düzenlemeler Bünyan Belediyesi tarafından yapılacaktır. Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve emeği geçen belediye personellerine şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page